Mgr. Jakub Janyška

Představujeme absolventy našich rekvalifikačních kurzů: Mgr. Jakub Janyška Café Therapy

Jak jste se o našem kurzu dozvěděl?
Váš kurz jsem si našel na internetu.

Jaká byla vaše motivace pro přihlášení a co jste od kurzu očekával?
Do kurzu jsem se přihlásil během covidového období. Provozuji restauraci, tak jsem najednou měl dost času a chtěl jsem jej nějak smysluplně využít. Očekával jsem, že si odnesu nové informace, které pak využiji ve vlastním provozu.

Splnilo se vaše očekávání? Co nového přinesl kurz pro vaši práci?
Ano, splnilo. Díky kurzu jsem se dozvěděl téměř vše z historie a o současnosti pivovarnictví. Ještě více mě bavila praktická část. Ať už v laboratoři, nebo přímo v nějakém pivovaru.

Jaká byla vaše profesní historie a co vás přivedlo k pivovarství?
Po vysoké škole (speciální pedagogika) jsem pracoval jako vychovatel ve výchovném ústavu. Od střední školy jsem se pohyboval v pohostinství a prošel si různými podniky. Láska k tomuto oboru mi zůstala, ale potřeboval jsem něco s přesahem, a tak jsem od roku 2016 převzal provoz sociálního podniku v centru Prahy. A k pivovarství mne přivedlo i to, že mám pivo rád a rád zkouším různé styly. Také jsem chtěl předat něco personálu a našim zákazníkům.

Můžete na sebe prozradit, který pivní styl je váš nejoblíbenější?
Nejraději mám asi klasický ležák. Pak mám také moc rád stout, myslím, že je velká škoda, že už se nevaří Kelt :).

Jaké je vaše profesní motto?
Já sám osobně asi žádné nemám, ale v restauraci občas používáme: „Kup si pivo, zachráníš život!“

Čeho si nejvíce vážíte u svých kolegů a zaměstnanců?
Že to stále zvládají i v tak divoké době, v jaké už pár let jsme. Také jejich flexibility a loajality, protože bez toho se gastro dělat nedá.

Co byste přál českému pivovarství?
Díky kurzu jsem poznal mnoho pivovarů a všechny dbají na vysokou kvalitu svých produktů a to mě velmi potěšilo. Takže bych přál, aby i hospodští udrželi vysoký standard svých služeb, pak budeme spokojeni všichni.