Karolína Drábková

Karolína Drábková | VÚPS, a.s. – technický vedoucí Senzorického centra/analytik specialista

Jak jste se o našem kurzu dozvěděla?
Když jsem nastoupila na VÚPS jako student.

Jaká byla motivace pro přihlášení a co jste od kurzu očekávala?
Kurz mi byl nabídnut ze strany vedení, že by se mi znalosti z něj mohly hodit k mému studiu. Neváhala jsem a s radostí přijala. Pivovarnictví jsem znala jen v základu ze školy, a tak jsem očekávala, že se dozvím úplně vše.

Splnilo se Vaše očekávání? Co nového přinesl kurz pro Vaši práci?
Ano, splnilo. Díky kurzu jsem se dozvěděla mnoho cenných informací, jak pro studium, tak pro domovarnictví. Kurz mi dal mnoho znalostí, dovedností v rámci praktické části a možnost díky exkurzím se podívat nejen do pivovarů.

Jaká byla Vaše profesní historie a co Vás přivedlo k pivovarství?
Když jsem nastupovala na střední školu, moc jsem chtěla nastoupit na pivovarství. Ze strany rodičů mi to, ale bylo zakázáno. „Holka a pivo, kdo to kdy viděl.“ Tak jsem vystudovala potravinářský obor a pokračovala v něm také na VŠ. Když jsem se hlásila na postgraduální studium, tak mnou vybrané téma bylo obsazené. Když jsem se školitelkou řešila, jaké jiné téma bych mohla dělat, zmínila jsem se, že bych mohla studovat něco s pivem. Pak už stačil jeden telefonát, jeden pohovor a u piva jsem byla hned.

Můžete na sebe prozradit, který pivní styl je Váš nejoblíbenější?
Nejraději mám klasický ležák. U toho se vždycky skvěle sedí s přáteli. Ale mám také ráda lehčí piva typu Summer ALE, která jsou skvěle pitelná.

Čeho si nejvíce vážíte u svých kolegů a zaměstnanců?
Zaměstnance zatím nemám 😀 U kolegů si nejvíce vážím loajality a týmové práce.

Co byste přála českému pivovarství?
Aby to v této těžké době nevzdávalo a dařilo se mu stále lépe a lépe. Znám mezi pivovarníkama opravdové srdcaře, kteří jedou za rámec svých možností, ale stále to nevzdávají. Tak aby se dařilo hlavně těmto, a to místo na trhu a chuťových buňkách zákazníků si vždycky našli.