Domů O nás Struktura ústavu Technologické oddělení (PVS) Praha
English
Technologické oddělení (PVS) Praha

 

Základním úkolem Technologického oddělení  (Pokusného a vývojového střediska - PVS), které je nyní součástí  Analytické zkušební laboratoře Praha, je příprava vzorků meziproduktů a hotového piva za nejrůznějších technologických podmínek s využitím širokého spektra surovin pro řešení výzkumných úkolů.

K dispozici je měděná čtvrtprovozní varní souprava s objemem vyrážené mladiny 38 l. Hlavní kvašení probíhá v otevřených nádobách a zrání v sudech KEG.

Vysokou standardnost a výpovědní hodnotu výsledků z pokusných várek v čtvrtprovozním měřítku dokumentují výsledky publikované v časopisu Kvasný průmysl. (č.3, 2008).

V poloprovozním měřítku (objem vyrážené mladiny 2,5-3 hl) používá PVS  novou varní soupravu od firmy Kaspar Schulz. Tato varna svými parametry patří mezi světovou technologickou špičku a umožňuje obsluze kompletní kontrolu nad  celým varním procesem s možností přesného řízení  jednotlivých kroků.

Hlavní kvašení je možno volit jak v CKT, tak v otevřené kvasné kádi, zrání piva probíhá v nerezových ležáckých tancích.

K dispozici je křemelinová i desková filtrace, zařízení pro HGB s ředěním podle koncentrace extraktu nebo alkoholu, stáčení piva pod ochranou oxidu uhličitého s dvojitou evakuací lahve. Vysoce kvalitní vybavení studeného bloku, umožňující modelování náročných technologických požadavků bude v roce 2010 doplněno o stejně kvalitní varní soupravu.

Díky svému vybavení a odborné kvalifikaci zkušených technologů, technologické odddělení kromě řešení výzkumných a vývojových úkolů provádí i řadu analýz, a  technologických zkoušek  zejména pro pivovary a výrobce nápojů na komerční bázi.


vedoucí oddělení:

vedoucí laboratoře:

Ing. Martin Slabý RNDr.  Jana Olšovská, Ph.D.
tel. +420 224 900 170 tel.: +420 224 900 150
fax +420 224 900 177 fax: +420 224 900 155
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript