Domů Ocenění kvalit VÚPS
English

Ocenění kvalit VÚPS

VÚPS dostal významné ocenění za svoji práci v oblasti vědy, výzkumu a inovací za inovační produkt CELIA - pivo bez lepku.
  Diplom-ocenn-web

Asociace inovačního podnikání České republiky (AIP ČR)  udělila Výzkumnému ústavu pivovarskému a sladařskému, a.s., Čestné uznání za inovační produkt CELIA - pivo bez lepku, který se v rámci soutěže o Cenu INOVACE ROKU  2012 umístil na druhém místě.

CELIA-lahev-webBezlepkové pivo CELIA je pivo vyrobené s využitím unikátní technologie tak, aby ho  mohli pít i lidé trpící celiakií, kteří pivo vyrobené standardním postupem z ječného sladu konzumovat nemohou.

Pivo  v licenci vyrábí Žatecký pivovar, spol. s r.o.

Cena Inovace roku je prestižní soutěží vyhlašovanou pravidelně od roku 1996. V rámci soutěže jsou hodnoceny nejkvalitnější inovační produkty přihlašovatelů se sídlem v České republice.


Cena byla udělena na setkání s inovačními firmami a vyhlašování ocenění v  soutěži Cena Inovace 2012, které se uskutečnilo 7. prosince 2012 v Jednacím sálu Senátu Parlamentu ČR v rámci INOVACE 2012, Týden výzkumu, vývoje a inovací ČR. Setkání bylo uspořádáno ve spolupráci AIP ČR a Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu České republiky pod záštitou předsedy vlády České republiky Petra Nečase.

V_senatu-web Predani_ceny-webPredstaveni_produktu-web

Vznik piva CELIA je příkladem optimálního inovativního postupu, kdy v rámci programu na podporu VaVaI byly ve výzkumném ústavu získány nové poznatky a následně došlo k úspěšnému bezprostřednímu transferu výsledků výzkumu do reálné praxe.