Domů
English
Produkty na výrobu piva

 

Výzkumný ústav podporuje rozvoj pivovarství nejen svými výzkumnými aktivitami, prováděním rozborů surovin, finálních výrobků a meziproduktů, ale i dodavatelskými a servisnimi službami pro restaurační minipivovary či výrobu piva v domácích podmínkách.

Ústav vyráběl a dodával na trh unikátní mladinový koncentrát - extrakt a lisované nebo sušené pivovarské kvasnice.

Mladinový  koncentrát  je vysoce kvalitní mladinou v zahuštěné medovité konzistenci nebo v práškové sušené formě. Dovoluje podstatně zjednodušit proces výroby piva. Při jeho použití se z výroby eliminuje celý varní proces, neboť po rozpuštění koncentrátu ve vodě se získá kvalitní mladina.  Ta  je v pivovaru výchozí surovinou pro kvasinky. Na konci kvasného procesu je pak konečný produkt - pivo.

Koncentrát je vhodný zejména pro výrobu piv plzeňského typu - tj. spodně kvašených ležáků. Bohužel z technických důvodů byla jeho výroba popzastavena.

Pro výrobu piva dodává ústav i vhodné pivovarské kvasnice a to buď v lisované či sušené formě.

Dodávky se realizují  jak v množství, které pokrývá běžnou spotřebu minipivovarů (případně i průmyslových pivovarů), tak i v objemech vhodných pro ty malospotřebitele, kteří si chtějí vyrobit svoje vlastní pivo doma.


Vedle dodávky výše uvedených produktů  poskytuje ústav i další  technologický servis pro minipivovary  (podrobnosti v oddílu Služby, analýzy).

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online. V případě technického výpadku pak nejpozději  do 48 hodin.


Kontakty

Ing. Martin Slabý
tel. +420 224 900 170
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript